כהורים, אתם רוצים את הטוב ביותר בעבור ילדכם. כאשר הילד מאובחן כמחונן, הפוטנציאל שלו להתקבל לתפקידים בכירים עולה, ולכן חשוב להכווין אותם בצורה נכונה לצורך הבטחת עתידם המקצועי והכלכלי. מהם המקצועות שאותם כדאי להכיר לילדים? להלן הפרטים.

ביטחון ויציבות כלכלית – כך תוכלו להכווין את הילדים למקצועות מניבים

אין ספק כי ילד אשר מאובחן כמחונן יכול לשפר את הסיכויים שלו להתקבל למקצועות בצבא ובאזרחות, במגוון תחומים. נטל ההוכחה מוטל עליהם, אולם לכם כהורים יש משמעות אדירה בכל הקשור להתפתחות המקצועית של הילדים. כאשר אנו כהורים חושפים ומכוונים את הילדים, אנחנו בהחלט יכולים לתרום בעתיד לצורך ביטחון ויציבות כלכלית בעבורם, ולכן חשוב שכל הורה ייקח את האחריות המלאה לאחר קבלת האבחון. אולם, צריך לסייג ולומר כי התפקיד שלנו כהורים הוא לתווך ולא לקבוע בעבור הילדים את עתידם המקצועי, ולכן החשיפה צריכה להתבצע באמצעות מדורג ובהתאם לכישורים של הילדים. אז מהם המקצועות של העתיד? להלן הפרטים שכל הורה לילד מחונן צריך להכיר:

מקצועות ההייטק

אם בעבר הורים חלמו בעבור הילדים על מקצועות בתחום ראיית החשבון, עורכי דין או רופאים, היום ניתן לראות מגמה הולכת וגוברת דווקא לעולם ההייטק. השכר בהייטק גבוה משמעותית מאשר במקצועות המסורתיים, ולכן ניתן לראות ביקוש אדיר מצד עובדים אשר מעוניינים להתקבל למגוון משרות בתחום. בכדי שהילדים שלכם כמחוננים יוכלו לקבל עמדה טובה יותר לתהליך קבלה לעבודה, מומלץ לחשוף אותם באופן הדרגתי למקצועות ההייטק, וזאת באמצעות סרטונים והסברים בהם ניתן לצפות ברשתות החברתיות כמו גם בעמודים של חברות וארגונים מובילים מהארץ ומהעולם.

הילדים מחוננים אלו המקצועות שכדאי להכווין אותם אליהם

הנדסה ומחשוב

מאחר ותחום הטכנולוגיה רק הולך ותופס תאוצה, בעבור ילדים מחוננים מדובר בקרקע מצוינת להתפתחות אישית ומקצועית בתחום ההנדסה והמחשוב. ע"פ הערכות, בעוד כ 10 עד 20 שנה המקצועות המבוקשים במשק יהיו בתחום הננו-רובוטיקה, אלקטרוניקה וכן שילוב בין הנדסה לענף הכלכלה.

שיווק באינטרנט

התגברות התחרות בין הענפים השונים וכן השימוש ההולך וגובר ברשתות החברתיות עתיד לשנות את הדרך בה עסקים משווקים את עצמם. לכן, אין ספק כי חשיפה של הילד למקצועות השיווק והפרסום עוד מגיל צעיר יכול לאפשר לו לקבל את ארגז הכלים הטוב ביותר, לצורך השתלבות במקצוע בעתיד ואפילו עוד בגיל הנעורים. כיום לא נדיר לראות ילדים מחוננים בגילאים צעירים אשר מציעים שירותי שיווק ופרסום לעסקים, כאשר ההכשרה מתבצעת באמצעות קורסים באינטרנט או קורס מקצועי במסגרת בית הספר. יש לציין שכדאי לנקוט באמצעי זהירות כדי למנוע מהילדים חשיפה לתכנים לא הולמים ברשת.

אקולוגיה

תחום אשר הולך ותופס תאוצתה הוא התחום האקולוגי, ובפרט מקצועות הביולוגיה. מדובר בתחום מרתק המשלב בין מחקר לבין קבלת החלטות פרקטיות הנוגעות לאיכות הסביבה, ובייחוד הפחתה ברמת הזיהום. מדובר במקצוע מרתק, גם בעבור ילדים צעירים הנחשפים אליו דרך פעילויות.