חדר ילדים

מגיע היום שבו אנו כהורים מבינים כי התינוק שלנו כבר לא תינוק, והוא זקוק לחדר של "גדולים". כיצד ניתן לבצע את השינוי מחדר תינוקות לחדר פרקטי בעבור ילדים? להלן חמישה טיפים מצוינים בהם תוכלו להיעזר לצורך יצירת מהפך.

הילד כבר לא תינוק – זה הזמן להתאים בעבורו את החדר, ולעצב אותו בצורה מושלמת

הרגע שבו נופל לנו האסימון כהורים לגבי העובדה כי התינוק כבר אינו תינוק הוא רגע מרגש ולעיתים גם מלחיץ. למעשה, אחד השלבים הראשונים והחשובים ביותר בעבור התפתחות הילד הוא להעביר אותו לחדר של "ילדים גדולים" ואשר מותאם לגילו. בכדי שתוכלו לבצע את תהליך המעבר בצורה טובה, להלן חמישה טיפים שבאמצעותם תוכלו לספק לילד שלכם את החדר המושלם:

רכישה של ריהוט בהתאמה אישית לילדים

השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך הוא למדוד את החדר, ולאחר מכן לבצע הזמנה של ריהוט בהתאמה אישית לחדר הילדים. לרוב, תידרשו לבצע רכישה של מיטת מעבר כמו גם לבצע רכישה של כריות המותאמות לילדים. ניתן להשיג כריות לילדים ברשת "גטה" הנחשבת לאחת מהרשתות המובילה בתחום, בשל ניסיון עשיר וייצור קפדני של מזרנים כמו גם כריות בהתאמה אישית למבנה גופם של ילדים. מדובר ברכישה אידיאלית בעבור הילד שלכם, בשל האיכות המצוינת וכן המחיר. נוסף לכך, הקפידו לבצע רכישה של מצעים איכותיים עשויים מ 100% כותנה או בד ג'רזי.

חדר ילדים

הגדרת אזורים

מאחר והילד שלכם כבר גדול, הוא זקוק למרחב נעים אך מסודר. הגדירו מראש היכן אתם ממקמים את המיטה והוסיפו גם פינת משחקים וכן פינת יצירה. כדי שפינת היצירה תהיה מושכת לעין, מומלץ להוסיף על הקיר מדבקה מקיר כמו גם כיסאות ושולחנות לילדים, כך שהחדר יהיה מוגדר אך גם פרקטי בעבורו.

משחק של צבעים

למרות שמדובר בחדר ילדים, שילוב הצבעים צריך להיות עדין אך גם מותאם לגיל הילד. משום כך, עדיף לצבוע את החדר בצבעים רגועים ולבחור בקיר מרכזי אחד, ועליו להדביק מדבקת קיר או טפט המושכת את העין. מומלץ להתאים את חדר הילדים לעיצוב הכללי של הבית, עם הבנה כי אחרי הכול מדובר בחדר ילדים ולכן טאצ' שובב בדמות טפט יעשה את העבודה, במינימום מאמץ. אל תחששו לגלות יצירתיות ולהיות הורים יצירתיים, זה יכול רק לתרום לעיצוב הסופי וגם בחינוך לחשיבה יצירתית.

אחסון, אחסון, אחסון

כדי שחדר של הילד יישאר מסודר לאורך זמן, רכשו קופסאות שקופות או מעץ, כך שלאחר המשחק ניתן יהיה להכניס את כל הצעצועים בצורה מסודרת ומאורגנת. נוסף לכך, מומלץ לתלות מדפים כך שתוכלו להציג את הפריטים של הילד מאז היותו תינוק, למזכרת.

שילוב כוחות עם הילד

תנו לילד להביע את דעתו, ואף תערבו אותו בתהליך העיצוב. תנו לו להרגיש גם לו יש אחריות על העיצוב, כך שהוא ירגיש בנוח.