צילומי משפחה הפכו טרנדיים לחלוטין בשנים האחרונות. הרשתות החברתיות, היכולת לשלוח SMS בקלות, הקבוצות המשפחתיות, ושאר מדיות: מהוות פלטפורמה מושלמת עבור מי שרוצה לפרסם תמונה משפחתית מנצחת. את התמונות אפשר לפרסם בערבי חג, בימי הולדת או בבר מצווה, בלידת תינוק קטן או בזמן הריון, ובשאר אירועים חשובים. מלבד זאת יש מי שיזדקק לצילומים משפחתיים עבור לוח שנה אותו אפשר לשלוח לסבים ולדודים, או עבור מי שרוצה לפתח תמונות משפחתיות ולהדפיסן על גבי קנבס ובכך לעצב את הבית בצורה חמימה. בקיצור, לא חסרות סיבות ליצירת צילום משפחתי מושלם!

אבל מה עושים כשהילדים לא מבינים את המשמעות של התיעוד החשוב הזה, ולכן מסרבים להצטלם או משתוללים בזמן שאתם מנסים להתארגן לתמונות משולמות? יש כמה פעולות שבהן אפשר לנקוט כדי לגרום לילדים לשתף פעולה:

בחירת סטודיו מומחה בצילום משפחות

אם אתם מחפשים את הדרך שבה ילדים ישתפו פעולה עם הצלם, חשוב לבחור סטודיו מקצועי שמומחה בצילומי משפחה. סטודיו כזה חייב להיות מיומן במגוון סוגי שירותים, כמו: צילומי ניובורן ותינוקות, צילומי הריון, סמאש קייק וכולי. פרפרים הוא סטודיו לצילום שעובד עם הורים צעירים שיספק לכם את כלל השירותים הדרושים תוך הכרות עם עולם הילדים ובכך נקיטת גישה נכונה לשיתוף הפעולה שלהם. המומחים יודעים כיצד לגרום לילדים לחייך, לעמוד במקום הנכון, לבצע פעולות שונות ולהתכונן לתמונה מנצחת.

כך תשיגו שיתוף פעולה מהילדים במהלך צילומי משפחה

הכנת הילדים לקראת יום הצילומים

הילדים שלנו, גם כשהם קטנים, יכולים להכיר ולהבין את משמעותן של סיטואציות שונות. לכן חשוב להכין גם את הילדים הצעירים ביותר ליום הצילומים. הסבירו לילדים אודות היום המיוחד ונסו להעביר את משמעותן של תמונות משפחתיות טובות. במקרים של הכנת תמונה לסבא וסבתא או עיצוב לוח שנה – חשוב לומר לילדים כי מדובר בהכנת מתנה לסבא וסבתא או לדודים שהם אוהבים. הסבר כזה או אחר יכול לגרום להם לשתף פעולה.

התארגנות

יום צילומים משפחתי דורש התארגנות כמו בחירת ביגוד תואם לכל המשפחה, סידור התסרוקת והאיפור, הכנת אביזרים מתאימים ומצחיקים לתמונות מקוריות, ואיתור לוקיישן מתאים. התארגנו כך שהילדים יתלהבו מההכנות כמו יציאה לשופינג כדי לבחור תחפושות או אביזרים, בחירת ביגוד חדש ואפילו הכנת הילדים והילדות עם תסרוקת מיוחדת או איפור עדין. בכך הילדים יהפכו לחלק בלתי נפרד מהתהליך.

הרגעות

לבסוף חשוב להירגע לפני יום הצילומים ולהוריד את רמת החרדה. אם כבר בחרתם צלם וקבעתם יום מתאים – חשוב שהתמונות יהיה מעולות וטבעיות. לכן פרצופים רגועים ושמחים הם חלק בלתי נפרד מתוצאה מקסימה. תרגלו יוגה ומדיטציה לפני הצילומים וסעו ללוקיישן עם מוזיקה שכל המשפחה אוהבת. בכך תוכלו להפיק את המירב מיום נפלא, מגבש וכיפי. בהצלחה!