להרדים תינוק

תשאלו כל הורה בכל שלב בחיים והוא יאמר לכם כי אחד האתגרים הגדולים איתם מתמודדים הורים בגיך הרך של ילדיהם הוא נושא ההרדמות והשינה. בשנים הראשונות של החיים ובפרט בחודשים הראשונים של בחייו של תינוק, תחום ההרדמות עשוי להיות לא פשוט ובמקרים פחות טובים כל ערב יכול להפוך מחדש למאבק. אתם כמובן רוצים לראות אותם ישנים טוב בשביל השקט הנפשי, בשביל דעת שהם גדלים ומתפתחים כראוי ובינינו, גם בשביל כמה רגעים של שקט בעצמכם. אם אתם הורים טריים ואפילו אם כבר יש לכם ניסיון עם תינוקות ועניין ההרדמות עדיין לא עובד חלק, הנה כמה טיפים מעולים שיעזרו לכם להרדים את הבייבי.

מצעים נוחים ונעימים

החמודים שלנו יודעים לזהות איכות עוד מהרחם. אם הם ילבשו בגדים מבד איכותי תראו את זה במהלך היום. צעצועים טובים יותר יסייעו להם בשלבי ההתפתחות וכשמדובר בשינה אין ספק שלמצעים יש תפקיד מפתח בעניין. השקיעו במצעים איכותיים ובשמיכות מיוחדות לתינוק שלכם ותראו את התוצאות במהרה לא רק בהיבט של זמן הרדמה מהיר, אלא גם בשינה עמוקה ואיכותית הרבה יותר.

להרדים תינוק

מוזיקה מרגיעה

האמת שלא רק התינוקות מסתייעים במוזיקה בשביל להירדם ולישון וגם לנו מקצבים מסוימים ומלודיות נעימות יכולות בהחלט לסייע להיכנס לשינה טובה. תוכלו למצוא בקלות מגוון של נעימות מוזיקליות מיוחדות לתינוקות שיכניסו אותם במהרה למצב שינה. אגב, בשביל החוויה שלכם ישנן רצועות רבות של מוזיקת פופ ורוק בגרסאות רכות ומתוקות לתינוקות כך שגם אתם יכולים ליהנות מהמוזיקה שתתנגן בבית. כמו כן ישנם תינוקות שנרדמים בקלות על רגע של רעש לבן שגם אותו תוכלו למצוא בקלות באתרי המוזיקה השונים ברשת.

הירדמות תוך כדי תנועה

יש אסכולה שלמה שגורסת כי הדרך התחושה הכי טבעית בעבור תינוק היא כאשר מרימים אותו והולכים איתו, בדומה מאד לדרך בה נראו חייו ברחם של אימו. עם זאת, המציאות מוכיחה שאצל כל תינוק זה אחרת, אבל כמעט ואין תינוק שלא נרגע ונרדם בתזוזה כלשהי. תוכלו לנענע אותו על הידיים, לצאת איתו לטיול ארוך בעגלה בחוץ, לשים אותו על נדנדה מיוחדת או אפילו לצאת לסיבוב קצר באוטו. אם אתם מפחדים שיתרגל, ניתן בהחלט לשנות את השיטה בכל זמן מה.

סדר יום קבוע

ללא שום ספק תינוקות זקוקים לשגרת יום קבועה וברורה. לעיתים לוקח זמן מה לאחר שתינוק נולד להרגיל אותו לסדר יום קבוע, אך עם תדאגו לעשות בעקביות ובהתמדה תוכלו בהחלט לקטוף את הפירות בתוך חודשים ספורים. מומלץ בהחלט לנסות ולהסדיר את זמני ההאכלה של התינוק ולצד זאת לעשות את המקלחת בשעה קבועה בכל יום. נדיר מאד למצוא תינוק שאחרי מקלחת חמה ונעימה וארוחה דשנה לא ישקע בשינה עמוקה ובריאה. שיהיה לילה טוב!