כמעט ובלתי אפשרי למצוא הורים לילדים בגילאים שונים, שלא מכירים את התופעה של בררנות באוכל. המצב הזה מביא את ההורים לכך שהם נדרשים למצוא פתרונות יצירתיים במיוחד על מנת שילדיהם ימשיכו לאכול ולקבל את הערכים התזונתיים הנדרשים להם, במיוחד בגילאים הצעירים בהם הגוף צריך לבנות את עצמו לשנים הבאות. יותר מכך, במיוחד בעידן שלנו, בין אם מסיבות הומניטריות או נטו בגלל טעם, יותר ילדים ובני נוער מכריזים כי מפסיקים לאכול ולצרוך מוצרים מן החי ועוברים לצמחונות והימנעות מאכילת בשר או אפילו לטבעונות מלאה ומסרבים לצרוך גבינות, ביצים ושאר מוצרים מן החי. האמת היא שבשביל הורים רבים מדובר במכה קשה, גם מתוך דאגה לתזונה של הילדים וגם מתוך תסכול כשהם פשוט לא יודעים מה לתת להם לאכול. החדשות הטובות הן, שיש מי שעברו את זה ושרדו בשביל לספר. כך תתמודדו אם הילדים החליטו להפוך לטבעונים או צמחוניים.

למדו להכין להם את מה שהם רוצים

ככלל, אם הילד מקפיד על תזונה מאוזנת, אין שום בעיה בתזונה המבוססת על צמחונות או טבעונות בלבד. נהפוך הוא, יש מתכונים טבעוניים רבים מוצלחים ביותר, המכילים חלבונים, פחמימות וויטמינים רבים החיוניים להתפתחות הילדים שלכם בגילאים הצעירים. ברגע שתבינו שמבחינתכם נדרשות רק התאמות קלות לקראת הבישולים וההכנה של האוכל שלהם, תבינו שלא מדובר בבשורה כל כך קשה וכי אפשר להמשיך ולהעניק להם את הטוב ביותר גם במסגרת ההגבלות החדשות שסיגלו לעצמם.

הילדים לא אוכלים בשר

נסו להבין מהיכן הדבר נובע

כאמור, לא מדובר בעניין בעייתי לכשעצמו, אבל רצוי תמיד לבדוק מהיכן זה נובע. אם הילד החליט שלא רוצה לאכול בשר בגלל שזה הסבל של החיות זה נהדר ודווקא מראה שגידלתם ילד רגיש עם מודעות סביבתית גבוהה. עם זאת, אם הוא לא רוצה לאכול בשר יותר בגלל טראומה כלשהי ממאכל שגרם לו לתחושה לא נעימה, רצוי להבין את זה ולעזור לו להתגבר על כך.

לכו איתם לבדיקות דם תקופתיות

אחרי שאתם דואגים שגם במסגרת תזונה צמחונית וטבעונית הילדים שלכם מקבלים את כל הדברים החיוניים לגוף, אל תעצרו כאן ולכו לבדוק אותם לפחות בשנים הראשונות. חשוב לדעת איזה בדיקות כדאי לבצע למי שצורך מאכלים מהצומח בלבד. יש מקרים בהם הגוף לא יודע לפרק כראוי מוצרים מן הצומח כמו מוצרים מן החי וכך הילדים לא מקבלים את כל מה שהם צריכים. תוספי מזון במצבים כאלה יהיו פתרון מעולה.

בכל מצב הראו להם שאתם תומכים בהם

כך או כך, חשוב לשדר לילדים שלכם תמיד שאתם איתם ותומכים בהם בכל שלב. יתרה מכך, אם תראו להם שאתם מבינים אותם ואפילו מנסים לאכול את אותם המזונות שהם אוכלים, יש סיכוי לא רע שהדבר הזה דווקא ירכך אותם ויעזור לכם לעשות כמה צעדים משמעותיים בכיוון שלכם.