הקפדה על זמן מסך מהווה חלק בלתי נפרד מחינוך ילדנו. אולם, נגיף הקורונה הוביל לחשיפה ממושכת למסכים בשל ההגבלות והריחוק החברתי. כיצד אנו כהורים יכולים לשפר את המצב ולהרגיש טוב יותר עם החשיפה? כל הפרטים – במאמר הבא.

צפייה בטלוויזיה ובטאבלט בזמן תקופת הקורונה: חלק בלתי נפרד מההתמודדות ההורית

זה לא סוד שמחקרים רבים העידו על כך כי חשיפה ממושכת למסכים בקרב ילדים עלולה לגרום למגוון רחב של בעיות, הן מבחינה התנהגותית והן מבחינה חברתית. אולם, נגיף הקורונה וההגבלות אשר הוטלו על משפחות הובילו לזינוק בהיקף החשיפה אצל ילדים אשר מצאו את עצמם ללא מסגרת וללא יכולת לפגוש את החברים. כהורים, אנו רוצים את הטוב ביותר בעבורם ולכן רבים מאיתנו מרגישים תחושות של כעס ותסכול וכן חוסר יכולת להרחיק את הילדים מהמסך, כתוצאה מהזמן הרב בו אנו שוהים כמשפחה בבית. חשוב לזכור כי מדובר בתקופה זמנית, אולם ההשלכות יישארו איתנו לתקופה ארוכה. אם אתם מתלבטים לגבי זמן החשיפה הרצוי, להלן מאמר מומלץ על מה שנכון להקפיד בזמן מסך. מדובר במאמר מקיף אשר מאפשר לכם לקבל טיפים מצוינים לגבי זמן החשיפה של הילדים למסכים, הן לצורך יצירת סדר יום קבוע והן לצורך השקט הנפשי שלכם כהורים אשר מתלבטים כיצד להעביר את הזמן על הצד הטוב ביותר.

בתקופת משבר הקורונה - המסך מציל אותנו איך אנחנו מרגישים עם זה כהורים

כיצד אפשר לנצל את המסכים לצורך שיפור בתפקוד הקוגניטיבי של ילדנו?

חשיפה ממושכת למסכים יכולה לגרום לנזקים, בעיקר כאשר מדובר בילדים קטנים. אולם, דווקא נגיף הקורונה הוביל לעלייה במודעות הציבורית לגבי אפליקציות וסדרות אשר יכולות לסייע להתפתחות הילד. תכנים של משרד החינוך אשר אותם ניתן להוריד בקלות ובמהירות מאפשרים לכם כהורים לחשוף את הילדים לתכנים מותאמים אישית, כמו גם לספק להם תשתית לימודים חדשנית אשר מהווה את הדור הבא בתחום החינוך. חשוב מאוד לבדוק כי זמן החשיפה איננו ממושך וגם לאחר שהילדים נחשפים, הם מנצלים את הזמן לצורך למידה ושיפור של יכולות קוגניטיביות וחברתיות בדמות משחקים משותפים. מדובר בניצול הזדמנויות דיגיטליות, כל זאת בכדי להפחית את רגשות האשם ולספק לילדים תשתית נוחה ונעימה כאשר הם אינם יכולים לצאת מהבית.

הסכנות הטמונות בחשיפה ממושכת לאינטרנט: כך תתמודדו בצורה הטובה ביותר

חשוב לציין כי במידה ואתם חושפים את הילדים למסך הטאבלט וחוששים כמו כל הורה מתכנים אשר אינם מתאימים לגילו, ניתן להוריד דרך חברות הסלולר והתקשורת חומות אש אשר מאפשרות לחסום תכנים. בנוסף, ישנן אפליקציות מעקב אשר מתריעות בפני אתרים שאינם הולמים, ולכן מדובר בדרך מצוינת בעבורכם לחשוף את הילדים לתכנים אשר מותאמים לגילם ללא חשיפה לאלימות, מין או כל תוכן אחר אשר אינו מתאים לגילם.